Výstup na Watzmann z Brna

Výstup na Watzmann z Brna

Dvoudenní turistický zájezd s výstupem na chatu Watzmannhaus a dále na snadný předvrchol Hocheck (2651 m n.m). Zdatnější turisté se pokusí vystoupit po jištěné cestě až na hlavní vrchol Mittelspitze (2713 m n.m.) případně na Südspitze (2712 m n.m.). Cestou na horskou chatu si prohlédneme krásnou soutěsku Wimbachklamm a zejména krásné horské scenérie Salzburska s pohledy na krásné horské jezero Königsee. Všechny účastníky zájezdu čeká překrásný víkend v horách a v úžasné přírodě národního parku Bergchtesgaden.

 

Program zájezdu

pátek 20.5. - odjezd v nočních hodinách z Ostravy, Olomouce, Prostějova, Kroměříže a Brna přes Rakousko do Německého Ramsau bei Berchtesgaden, kde dorazíme v ranních hodinách.

sobota 21.5. - přes část soutěsky Wimbachtklamm budeme stoupat pohodlnou lesní cestou krásným národním parkem plným zajímavých stromů až na chatu Watzmannhaus (1930 m n.m.). Převýšení 1300 m, 8 hodin.

neděle 22. 5. - brzy ráno výstup na Hocheck (2651 m n.m.) s krásnými výhledy na chatu, Salzbursko, jezero Königsee a špičatý vrchol Watzmannu. Převýšení nahoru 700 m, dolů 2000 m, 6 hodin.
Náročnější varianta: výstup přes Hocheck na Watzmann Mittelspitze (2713 m n.m.) po jištěné cestě (ferrata B) po špičatém a velmi vzdušném hřebeni. Za ideálních podmínek možnost pokračování až na vrchol Südspitze (2712 m n.m.).

Pozn.: za špatného počasí a v případě velkého množství sněhu je vrcholová ferrata neschůdná. Zpět stejnou cestou na chatu a dolů do údolí. Převýšení nahoru 800 m, dolů 2100 m, 10 hodin. Setkání s autobusem a noční cesta zpět do ČR. 

pondělí 23.5. - příjezd v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Ze soboty na neděli strávíme jednu noc na horské chatě Watzmannhaus ve výšce 1930 m n.m. s překrásnými výhledy do údolí. Už jenom výstup a pobyt v tomto "orlím hnízdě" je skvělý zážitek, zejména za krásného počasí. Ubytování je zajištěno v horských podmínkách - na matracích ve vytápěné místnosti s dekami a větším počtem osob v jedné ložnici (patrové postele). Nutná vložka do spacáku nebo vlastní spací pytel (stačí letní varianta). K dispozici je centrální restaurace a společenská místnost, kde je možné si objednat snídaně, večeři nebo polopenzi. Pobyt je možné mít také bez stravy s vlastním vařením před chatou. V tom případě je nutné si všechny zásoby vynést na chatu a zpět do údolí. Na chatě je k dispozici v omezené míře sprcha, pitná voda a toalety.

Doprava

Doprava je zajištěna zájezdovým pohodlným autobusem s WC, klimatizací, videem a barem za české koruny. O naši bezpečnou jízdu se budou starat dva zkušení řidiči. Doprava je kobinovaná se zájezdem Hitlerovo Orlí hnízdo a Berchtesgaden. Odjezdová místa jsou Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Brno a Mikulov nebo po dohodě na této trase.

Cena, slevy a příplatky

Termín: 20. - 23. 5. 2016
Základní cena: 2390,- Kč

Slevy:
Člen Alpinverein: -250 Kč
Děti do 12 let: -200 Kč
Děti do 6 let: -300 Kč

Cena zahrnuje: dopravu, 1x nocleh v horské chatě, zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku.


Cena nezahrnuje: Odjezd Ostrava: na vyžádání podle počtu účastníků a způsobu dopravy, cestoní pojištění, doporučujeme připojištění nebo zajištění celoročního členství Alpinverein.

Ceník a objednávka