Poprvé s miminkem k moři

Kdy poprvé s miminkem k moři?

Vážení cestovatelé, jelikož je období last-minute zájezdů a letní sezóna mnoho rodin zajímá, od kolika měsíců mohou nejdříve jet s miminkem na dovolenou a jaký typ dopravy zvolit.

Kdy začít?

K moři nejlépe s dítětem starším 1 roku. Pokud jedete s miminkem k moři, potřebuje hodně času na aklimatizaci, volte proto pobyt alespoň na dvanáct dnů. Týdenní pobyt pro něj nepředstavuje relaxaci, ale zbytečnou zátěž.

POZOR!

Miminko se v moři koupat může. Moře je stále tou nejčistší přírodní vodou na zemi. Pobyt u moře a mořské ovzduší činí dobře všem, a to bez rozdílu věku. Při koupání je jen potřeba dávat pozor na to, aby se miminko nenapilo mořské vody nebo aby mu voda nevnikla do očí.

Co po koupání?

Pokožka miminka je hodně citlivá a zbytky mořské soli by ji mohly nepříjemně podráždit. Po koupání v moři tedy miminko opláchneme sladkou vodou a natřeme olejíčkem nebo mlékem.

Několik rad na co si dávejte POZOR!

  • 1, Pozor na pobyt s miminkem na sluníčku a v klimatizovaném prostředí!
  • 2, Kojenec nesmí přijít se slunečními paprsky vůbec do styku. Děti od jednoho roku by měly mít vhodný oděv a čepičku, větší sluneční brýle.
  • 3, Dětská pokožka musí být chráněna kvalitním dětským opalovacím krémem. Nejvhodnější jsou s ochranným UV faktorem 50.
  • 4, Pozor na případné přehřátí na pláži!
  • 5, Dbejte na dostatečný pitný režim, abyste předešli úpalu či úžehu.

Jak?

Ideální dopravní prostředek představuje auto. Dětem se v něm většinou líbí a jízda je dokáže ukolébat ke spánku. Můžete kdekoli kdykoli zastavit, vše si podle libosti obstarat, nejste na nikom závislí.
Cestování letadlem dětem obvykle nevadí, u miminek však mohou výrazné změny výšek způsobit mírné problémy související se změnami tlaku.

Vzhůru na letní dovolenou plnou krásných zážitků při vodních radovánkách.

Tým KV Trip