Ferraty a turistika v Raxalpe

Ferraty a turistika v Raxalpe

Třídenní autobusovýzájezd pro Vás i Vaše děti do krásných hor nedaleko Vídně v oblasti Raxalpe v rakouských Alpách. Vyzkoušíme si jednoduché zajištěné cesty, pro turisty bez ambicí je připravena pohodová turistika po náhorní plošině a na vrchol Schneebergu nebo v jeho okolí s výhledy na Alpy. S dětmi si užijeme spoustu dobrodružství a zábavy, večer pak relax, grilování a celkovou pohodu a strávíme tak parádní prodloužený víkend v horách.

 

Program nabízí dvě varianty:

Varianta A představuje snadné výstupy a pochody po zpevněných chodnících.

Varianta B nabízí zajištěné cesty viaferrata v jejich nejsnažší podobě.

U obou variant je zajištěn zkušený průvodce, který Vás naučí, jak správně zacházet s vybavením a bezpečně Vás provede všemi nástrahami hor. Pro děti jsou připraveny horské hry, aby jim cesta po kopcích rychleji ubíhala. Ubytování nabízí dětské hřiště, saunu nebo páru.

Program zájezdu

Pátek - odjezd v brzkých ranních hodinách z nástupních míst, ranní příjezd do Reichenau an der Rax.

Varianta A: pěší výstup nebo výjezd lanopvkou na náhorní plošinu a následná turistika po místních vrcholech Jakobskogel (1736 m) a Weisskogel (1765 m). Občerstvení v místních chatách. Okruh po Raxalpe zpět k lanovce, kde se setkáme s autobusem (16 km, 7,5 hod., nahoru 1450 m, dolů 450 m při sjezdu lanovkou nebo naopak při výjezdu lanovkou).

Varianta B: přejezd autobusem na cvičnou ferratu. Vyzkoušíme si základy lezení po zajištěných cestách s dětmi, abychom zjistili, zda s nimi můžeme na opravdovou ferratu. Zbytek dne strávíme v v zajímavé skalní soutěsce Weichtal s několika snadnými žebříky a řetězy. Nejzdatnější malí turisté mohou dojít až k chatě Kientelarhütte. (8 km, nahoru 900 m, dolů 900 m). Cestou si zajímavé akční hry pro děti. Večer sauna, společná pohádka a nocleh (dle počasí a zájmu ve stanech nebo v hromadné noclehárně). Dospělí večírek u grilování.

Sobota – snídaně formou bohatých švédských stolů.Po snídani přejezd autobusem do nástupního místa obou variant turistiky.

Varianta A: výstup na nejsvšší horu Dolního Rakouska Schneeberg (2076 m) hluboko zařezanou a krásnou soutěskou Weichtalklamm s velmi snadným zajištěním řetězy a žebříky až k chatě Kienthalerhütte (1380 m). Odtud se vadáme pásmem klečí a po trvnatém vrcholu až k vlekému kovovému kříži. V případě dobrého počasí uvidíme okolní Raxalpe a celé předhůří Alp. Na vrcholu se zastavíme na dobré občerstvení v chatě Vischerhütte a odtud následně mírně rozdílnou cestou sestoupíme na místo startu (14 km, 8-9 hod, 1500 m nahoru, 1500 m dolů). Trasu lze zkrátit návratem stejnou cestou cca o 1 hodinu a 4 km.

Varianta B: přejezd autobusem do obce Oberhof, odtud pěší nástup asi 1 hod pod skálu. Výstup jednoduchou ferratou Wudfahrte a sestup zpět ferratou Bärenlochsteig. Krátký přechod pod ferratu Kaisersteig a výstup k chatě Habusburghaus (1786 m). Následně občerstvení a sestup do údolí k autobusu. Turistiku lze libovolně zkrátit nebo přizpůsobit kondici dětí i rodičů. Odpoledne přejezd pro skupinu A a dále zpět do penzionu. Večer procházka lázeňským městem Reichenau, sauna, grilování, volný program.

Neděle – snídaně a následný přejezd do nástupních míst na půldenní turistiku.

Varianta A: okruh Mittagstein - Feichtaberg - Knofleben - Krummbachstein - Thalhof. Celkem 14 km, 7 hod., převýšení 1250 m nahoru i dolů.

Varianta B: trénování na snadných ferratách v údolí Grosses Höllental - Schönbrunerstige (B), AV Steig (B), Gaislochtsteig (B), Rudolfsteig (B) a nebo Hovasteig (B). U srazu autobusu se nachází příjemná hospůdka u řeky Schwarza. Náročnost je opět možné přizpůsobit kondici účastníků.

V odpoledních hodinách odjezd zpět do České republiky, návrat do nástupních míst ve večerních hodinách.


Ubytování a strava

Ubytování je zajištěno v příjemném penzionu Reichenau an der Rax. Přímo u penzionu je kemp s výhledem na Raxalpe. V ceně penzionu (kempu) je bohatá snídaně formou švedských stolů a neomezená možnost využívání místního wellness (sauna, pára, infra). V penzionu je možné zajistit ubytování v hromadné noclehárně (matrace ve velké místnosti) nebo v pokoji pro 2 osoby s přistýlkou.

Strava: z vlastních zásob. V restauraci je možné objednat večeře nebo se zajít podívat na večerní lázeňské centrum Reichenau a povečeřet zde. Na zahradě před penzionem je možné grilovat.


Doprava:

Autobusem nebo mikrobusem. Odjezdová místa Ostrava, Olomouc, Vyškov, Kroměříž, Brno a Mikulov.


Základní cena: 2 700,- Kč

Snížená cena:

děti 6 – 12 let 2 550 Kč

děti 2 – 6 let 2 250 Kč

děti do 2 let 1 800 Kč

Cena zahrnuje: dopravu autobusem nebo mikrobusem, 2x ubytování v penzionu se snídaní, služby instruktorů, mapky a další potřebné informace, zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku 

Cena nezahrnuje:cestovní pojištění, večeře, jistící pomůcky na zajištěné cesty, za příplatek nástupní místo Ostrava 200 Kč.

 

Důležité informace a doporučení:

Zajištěné cesty jsou opravdu snadné a pečlivě vybrané tak, aby je zvládli i nezkušení rodiče s dětmi. Budeme používat dokonalé jistící prostředky a doprovodí Vás zkušení instruktoři via ferrata, kteří Vám poradí a pomohou s případnými problémy. V případě, že zajištěné cesty neabsolvujete nebo je předčasně ukončíte, vždy je možnost pěkné procházky přírodou v okolí skal.
Pro variantu B našeho programu budete potřebovat kompletní viaferratovou výstroj.

Varianta A našeho programu je zcela turistická a žádné speciální vybavení není potřeba.

Pro děti i dospělé na zajištěnou cestu doporučujeme celotělový dětský úvazek (malé děti), sedací úvazek a prsní úvazek (větší děti), pádová brzda, přilba (menší děti mohou mít cyklistickou přilbu).

Vybavení a viaferratovou výstroj je možné zapůjčit u naší spřátelené cestovní kanceláře, je však třeba si je u nás včas zarezervovat

 

ceník a objednávka