Průvod čertů v Retz z Brna

Průvod čertů v Retz z Brna

Jednodenní výlet - Průvod čertů v Retz s návštěvou termálních lázní Laa. Dopřejte si adventní relaxaci v termálních lázních Laa spojenou s večerní návštěvou historického městečka Retz a průvodem čertů.

Cena zahrnuje:
Dopravu autobusem s klimatizací, služby technického doprovodu.

Nezahrnuje:

Vstupné do termálních lázní, cestovní pojištění

 

Základní cena: 390 Kč / osoba.

Snížená cena 350 Kč náleží pro: děti do 14 let včetně a seniory od 60 let včetně.

Termín 3.12.2016

V 10:00 hodin odjezd z Brna od Janáčkova divadla – hlavní nástupní místo.

Ve 12:00 hodin příjezd do termálních lázní Laa, kde nás čeká čtyřhodinový relax. Poté se přesuneme do Retzu, prohlédneme si katakomby pod náměstím, vystupíme na radniční věž a ochutnáme dobroty z vánočních stánků na náměstí. V 16:30 hodin začíná průvod čertů, který končí v 18:30 hodin a v 19:00 hodin odjezd směr Brno.


Ve 20:00 hodin předpokládaný návrat do Brna.

Laa an der Thaya

Aquapark v Laa je postaven v moderním stylu a splňuje všechny dnešní požadavky návštěvníků. Uprostřed lázní se nachází velký krytý bazén, termální voda má velice příjemnou teplotu kolem 35 st. C. Je zde možnost jen tak relaxovat nebo si užít místních vířivek. Z vnitřního bazénu můžete rovněž vyplavat ven, kde jsou další 3 bazény s celoročním provozem a teplota vody zde neklesá pod 36 st. C, takže i v zimním počasí Vám bude krásně teplo. Oblíbenou atrakcí je venkovní bazén se slanou vodou, kde hraje podvodní hudba. Stačí se potopit pod hladinu a poslouchat. Dalším lákadlem zdejšího aquaparku je vodní tobogán, který měří 90 metrů a vede i vnějškem areálu. Ze začátku se zdá vše v pohodě, ovšem po chvíli vjedete do úplné tmy a pak začíná vzrušující jízda. Více Vám už prozravat nebudeme a jeho vyzkoušení můžme jen doporučit. Dětský koutek s prosklenou stěnou umístěný o patro výš ocení jak děti, tak určitě i rodiče, jak zabavit děti, když už nebude nálada na koupání.

Retz - městečko v dolním Rakousku
Hlavní náměstí představuje jedno z nejhezčích a svou rozlohou, 1,2 hektarů, také největších tržišť Rakouska. Při prohídce staveb ve stylu baroka a biedermeieru, si budete připadat jako na nějaké piazze v jižní zemi. Renesanční a cínem korunovaný „Dům zkázy“ vás svým velkým nápisem vybídne k pokoře svojí 400 let starou zásadou Retzu - "Všeho do času.“ Hlavní náměstí je možné projít i pod zemí. V 15. století potvrdil uherský král Matyáš Korvín občanům Retzu privilegium obchodovat s vínem. Ve velkých vzájemně propojených sklepech o délce 21 km a hloubce 30 m v silné pískové vrstvě mořské usazeniny byly skladovány veškeré zásoby vína z celého regionu. Jedna část tohoto zařízení byla před nedávnem přebudována na Sklep plný zážitků, který vás pomocí multimediálního programu a vystavených historických exponátů uvede do světa vinařství a vína.. Při opuštění středověkého jádra města Retz čekají na poutníky a cyklisty idylické vinohrady a magický kraj vřesovišť, kde stojí větrný mlýn z 2. poloviny 18. století, který jako původní symbol města Retzu je jediným funkčním větrným mlýnem v Rakousku.

Průvod čertů
Jedná se o adventní zvyk rakouských horských vesnic, tzv. Perchtenlauf nebo Krampuslauf (běh čertů). Téměř v každém městě můžete o předvánočních víkendech průvody čertů, kteří jsou oblečeni do kůží a na hlavách mají ze dřeva vyřezávané masky s hrozivými výrazy. Do pochodu jim hraje rocková hudba typu Ramstein a za cinkotu zvonů a mlácení řetězů prochází průvod přes náměstí. Diváci jsou většinou odděleni od průvodu hrazením, často je však možné se s čerty vyfotit nebo si je i pohladit. Není výjimkou, když je některou blondýnku z davu čerti unesou a později ji zase vrátí. I když je celá akce vedena v mírumilovném stylu, může zážitek, zejména u menších dětí, zanechat hodně traumatické zážitky, proto je dobré účast velmi malých dětí na tomto zájezdu raději zvažit.

Ceník a objednávka