Hitlerovo Orlí hnízdo z Brna

Hitlerovo Orlí hnízdo z Brna

Dvoudenní autobusový zájezd na Hitlerovo Orlí hnízdo do oblasti německého kraje Berchtesgaden. Území Berchtesgadener Land se rozprostírá mezi mohutným vrcholem Watzmann a jezerem Abtsdorfer See. Tato turistická oblast nabízí rekreaci v zřejmě nejkrásnějším výběžku Bavorska před branami Salzburgu. Kouzelnou přírodní podívanou můžete obdivovat jak na jaře, v létě, tak i na podzim či v zimě. Díky svému působivému horskému symbolu Watzmann (2.713 m) a křišťálově čistému jezeru Königssee vám tento jediný Alpský národní park v Německu umožní prožít fascinující dovolenou. Cesta autobusem na horu Kehlstein odhalí skvělé vyhlídky do okolí. Unikátní silnicí Kehlsteinstraße se dostanete k čajovně Kehlsteinhaus ve výšce 1.874 m, nazývané také Orlí hnízdoSolný důl v Berchtesgadenu nabízí dvouhodinovou prohlídku dolu, spojenou s jízdou vláčkem a sklouznutím na dřevěné skluzavce přímo v solném dole.

 

Program zájezdu

pátek 20.5. - odjezd v nočních hodinách z Ostravy, Olomouce, Prostějova, Kroměříže a Brna přes Rakousko do Německého Ramsau bei Berchtesgaden, kde dorazíme v ranních hodinách.
sobota 21.5. - příjezd do Obersalzbergu, na horu Kehlstein výjezd místními speciálně upravenými autobusy a výtahem na prohlídku Hitlerova Orlího hnízda. Zde si můžete vychutnat překrásné pohledy na Salzburg, masiv Watzmann, Královské jezero. Poznáte místa, kde se plánovaly dějiny. Dále nás čeká prohlídka Solných dolů v Berchtesgadenu.
neděle 22. 5. - po snídani celodenní návštěva krásného historického města Salzburg
pondělí 23.5. - příjezd v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Ze soboty na neděli strávíme jednu noc ve 3hvězdičkovém hotelu, odkud je krásný výhled na Alpy. Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájedu je bohatá snídaně formou bufetu. V případě hezkého počasí si můžete snídani či kávu vychutnat na terase s krásným panoramatickým výhledem. Hotel je vybaven útulnou restaurací, kde je možné si objednat večeři a zakončit den se sklenkou dobrého vína nebo točeného piva - není v ceně zájedu.

Doprava

Doprava je zajištěna zájezdovým pohodlným autobusem s WC, klimatizací, videem a barem za české koruny. O naši bezpečnou jízdu se budou starat dva zkušení řidiči. Doprava je kombinovaná se zájezdem s výstupem na Watzmann. Odjezdová místa jsou Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Brno a Mikulov nebo po dohodě na této trase.

Cena, slevy a příplatky

Termín: 20. - 23. 5. 2016
Základní cena: 2690,- Kč

Slevy:
Děti do 12 let: -200 Kč
Děti do 6 let: -300 Kč

Cena zahrnuje: dopravu, 1x nocleh ve 3hvězdičkovém hotelu se snídaní, zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku 


Cena nezahrnuje: Odjezd Ostrava: na vyžádání podle počtu účastníků a způsobu dopravy, cestovní pojištění, vstupné:

Výjezd na Orlí hnízdo: 15,5 euro
Solné doly Berchtesgaden 14 euro (kombinovaný lístek Orlí hnízdo a Solné doly 27 euro/osobu, děti do 16 let 16,5 euro). Pozn. Cena se může změnit dle aktuálního ceníku pro rok 2016.

 

Ceník a objednávka